zdravá budoucnost, alternativní medicína, odstranění nemocí
Získejte EBOOK zdarma

Jméno *

E-mail*

Poznámka: Pole označená * jsou povinná.

Oslavte Světový den vody – místo limonády si dejte čistou vodu

Již od roku 1993 je 22. březen Světovým dnem vody. Spojené národy

ho navrhly, protože na světě trpí nedostatkem pitné vody více jak miliarda lidí. Spolu se vzduchem, tedy zemskou atmosférou, tvoří voda

základní podmínky pro existenci života na Zemi. Voda pokrývá 71 % povrchu Země, přesto se k ní, jako jedné ze základních podmínek pro život, chováme macešsky.voda

Voda je nejběžnější tekutina a pijeme ji v nějaké podobě všichni. Málokdo si tak uvědomuje, jak je pro nás čistá voda důležitá. Vedle regulace tělesné teploty zajišťuje látkovou výměnu, přenos živin i vyplavování odpadních a škodlivých látek z těla.

Tělo novorozence obsahuje přibližně 90 % vody a tělo dospělého jedince kolem 70 %. Lidský zárodek se vyvíjí ve vodě a bez vody vydržíme jenom pár dní. Pokud obsah vody klesne pod 50 %, člověk je na pokraji smrti.

Mezi tekutiny, které denně

přijímáme, je nezbytné zařadit také obyčejnou čistou vodu, což mnoho lidí nedělá a nahrazuje pití čisté vody slazenými nápoji, energetickými drinky a sycenou vodou. Jsou to sice nápoje, které obsahují vodu, ale kvůli množství cukru, kofeinu, dalších látek a příměsí maří jeden z hlavních účelů vody v těle.

Kvůli sladkým nápojům špatně vnímáme žízeň a místo vody si dáme jídlo. Tělo se pak stává obětí neúměrné konzumace jídla a zároveň deficitu tekutin. Kvůli nízkému příjmu tekutin mnozí lidé přibírají na váze, trpí únavou, mají potíže se soustředěním, protože dehydratace ovlivňuje základní životní funkce těla a urychluje proces stárnutí. Také bolesti hlavy, svalů a vysoký krevní tlak bývají častým signálem nedostatku tekutin.

Čistou vodu nic nenahradí. Voda zajišťuje rovnováhu v těle a vyplavuje odpadní látky. Pokud do těla dostáváte slazené tekutiny a energy drinky, zaplavujete tělo naopak mnoha škodlivými látkami, které musí vylučovat. Přečtěte si někdy etikety těchto nápojů. Mnohdy to je hodně ostrý chemický koktejl.

Konkrétní množství vody pro dodržování kvalitního pitného režimu je značně individuální, podle povolání, prostředí, váhy jedince, zdravotního stavu, duševního rozpoložení a potřebách organismu. V průměru to jsou zhruba 2 litry vody. Mléko, káva ani alkohol do pitného režimu nepatří. Neměly by tam patřit ani slazené tekutiny a energy drinky. Měla by to být jen čistá voda, kterou můžete doplnit ovocnými nebo zeleninovými šťávami (přimlouval bych se za to, aby byly naprosto čerstvé), slabší zelené čaje, ovocné čaje a slabě mineralizované minerálky s menším obsahem sodíku.

Jestliže vám již čistá pitná voda nechutná, přejděte na ni postupně. Zařazujte ji čím dál častěji během dne po menších dávkách do svého pitného režimu. Mějte ji stále po ruce. Na stole nebo v tašce či batohu. Stačí malá „petka“ a nemusíte ji vždy

kupovat. viagra sans ordonnance Stačí si doplnit láhev z vodovodu. „Petku“ však čas od času vyhoďte a kupte si novou. Když opět zavedete do svého pitného režimu pití čisté vody, uděláte něco pro své zdraví a můžete se zbavit i mnohých zdravotních problémů. V článku „Jaké nemoci se dají vyléčit pomocí sklenice vody“ se dočtete více. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>