zdravá budoucnost, alternativní medicína, odstranění nemocí
Získejte EBOOK zdarma

Jméno *

E-mail*

Poznámka: Pole označená * jsou povinná.

Úryvek z knihy „Co vám lékaři neřeknou“ od Lynne McTaggartové.

U ekzému, dalšího onemocnění, kterému medicína nerozumí, lékaři často sahají po některém ze silných léků, který sice udusí zánět, ale neodstraní problém. Lékem volby jsou steroidy, imunosupresivum cyklosporin, nebo dokonce fotochemoterapie s orálním psoralenem (orální PUVA), jeden z léčeb­ných postupů u lupénky, který je spojován se vznikem rakovi­ny genitálu.

Steroidy v mastech byly podobně jako inhalační forma dlouho propagovány jako „bezpečná alternativa“ k systémo­vým steroidům, ale je jen málo důkazů, které by to potvrzova­ly. Ve vzrůstající míře místní steroidy samy ukazují, že jsou úplně stejně nebezpečné, jako jejich ústy podávaní blízcí pří­buzní. Zevní kortikosteroidy mohou vyvolat řadu závažných kožních problémů, poškození kostí a vnitřních orgánů a natrvalo potlačit funkci nadledvin. Již po měsíci léčby postihují děti vznikem Cushingova syndromu a stejně jako orální forma mohou oslabit odezvu hypofýzy a nadledvin, a tak vyvolávají potřebu dalších dávek steroidů při onemocně­ní nebo úrazu.

Děti s ekzémem mají stejně jako astmatici sklon k vedlej­ším účinkům dlouhodobě užívaných steroidů, jako je zpoma­lený růst a onemocnění nadledvin.Jedno dítě, pokryté ekzé­mem od hlavy až k patě od svých 18 měsíců, bylo od šesti let jednou denně po celém těle natíráno vrstvou masti s betamethasonem; ve 13 letech bylo asi o 24 centimetrů menší, než je průměr. I když po vysazení léčby trochu povyrostlo, nikdy nedosáhlo své pravděpodobné výšky.

I hydrokortizon, o kterém se předpokládá, že je tak mírný, že se často předepisuje i kojencům, má nesčetně vedlejších účinků, včetně zeslabení kůže, hlavně na obličeji, pajizévky, opožděné hojení nebo hnisání ran, supresi naledvin a cukr v moči.

Objevují se a přibývají důkazy, které naznačuji, že místní a inhalační steroidy mohou poškodit oko šedým a zeleným zákalem, postižením, které je obvykle spojováno pouze s uží­váním orálních steroidů. Vycházejí najevo i případy psycho­tických epizod po inhalačních steroidech, o kterých se opět tvrdilo, že jsou důsledkem jen polykání tablet.

1 komentář u Léky na ekzém

  • Zuuzannkaa napsal:

    Zkuste konopnou kosmetiku z Cannadermu, mají řadu přímo na atopický ekzém, tuto kosmetiku mi doporučila kamarádka a od té doby bych ji nevyměnila za nic na světě, stačí párkrát namazat a pokožka vůbec nesvědí ani nepálí a díky obsahu panthenolu je hezky jemná a vláčná. Můžu opravdu jen doporučit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>