zdravá budoucnost, alternativní medicína, odstranění nemocí
Získejte EBOOK zdarma

Jméno *

E-mail*

Poznámka: Pole označená * jsou povinná.

Každému se to může stát. Nepříjemný okamžik, špatná událost, neštěstí v rodině, špatný den, týden. Prostě se nám nedaří. Ale jak z toho ven, jak to zvládnout?????

5 typů pro lepší zvládání nepříjemných situací.

  • Rozhodněte se

Předem se rozhodněte, že cokoliv se stane, vás neporazí. Rozhodněte se, že budete jednat pozitivně a konstruktivně. Uvědomte si, když začínáte být naštvaní  a změňte to. Dýchejte zhluboka, relaxujte a vzpomeňte si na něco pěkného nebo na něco co se vám povedlo a takovou vzpomínku mějte vždy po ruce.

  • Změňte samomluvu

Mluvte k sobě pozitivně a převálcujte tak negativní myšlenky a emoce. Pokud si v duchu budete říkat „to nezvládnu“, to nestihnu“ apod., věřte, že se vám to vyplní a nezvládnete to. V takovém případě děláte pro sebe to nejhorší, co můžete dělat. Změňte samomluvu na „cítím se skvěle, to zvládnu, stihnu to, všechno je OK“ apod.

Vše co řeknete nahlas nebo ve své mysli, se promítne do vašeho podvědomí a stane se vaší trvalou součástí.

Pokuste se rovněž vymazat slovo problém. Nazvěte váš problém jinak, jako situace, událost, výzva nebo příležitost. Když použijete jiné slovo než problém, hned se vám bude snáze nacházet řešení. Budete mít zcela jiný pohled. V každém problému hledejte výzvu a příležitost.

Vyzkoušejte si hned teď, jaký máte pocit, když řeknete: „Mám problém! nebo „Narazil jsem na nečekanou příležitost“!

  • Vítejte potíže

Změňte i pohled na problém, situaci. Když už ho máte, vítejte ho, radujte se a těšte se. Každý problém znamená změnu, a ta vám může přinést vždy něco zajímavého a otvírá vám mnohé a nové možnosti. Je nemožné se osobnostně rozvíjet a stát se úspěšným bez potíží a problémů. Jeden příklad pro ilustraci: Můj kamarád ztratil práci, má hypotéku, manželku, dvě děti, takže má samozřejmě spousty účtů a starostí s uživením rodiny. V práci vydělával celkem dost peněz, ale práce ho netěšila. Dělal to v podstatě jen pro peníze. Zprvu byl samozřejmě zoufalý, co bude dělat, jak uživí rodinu, ale nakonec jsem ho přesvědčil, aby se na to díval pozitivně a s rozvahou. Jelikož měl nějaké úspory, koupil si stroje na obrábění dřeva a začal dělat truhlařinu. Vždy ho to bavilo. Teď se tím úspěšně živí a dělá práci, která je jeho koníčkem.

Problém je vaše příležitost, jak se posunout v životě dopředu.

  •  Odstupte a získejte nadhled

Když nemůžete opravdu nic dobrého najít v situaci, která vás potkala, jděte ven do přírody. Vylezte na  kopec nebo na horu a podívejte se na celou věc s nadhledem. Nebo jen jděte mezi stromy, k vodě, do přírody a vyčistěte si hlavu. Zasmějte se. Relaxujte. Začněte dělat něco úplně jiného, co vás baví. Řešení se vyloupne nakonec samo.

  • Sněte

Oprašte své sny a pokračujte v cestě za jejich realizací. Sny vám pomohou překonat nezdary a potíže. Dají vám energii jít dál a dopředu. Napište si je. Večer si je před spaním můžete přehrávat v mysli a procítit je, jako by se již realizovaly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>